Zhodnotenie sezóny

S odstupom takmer troch mesiacov od posledného zápasu ponúkam svoj pohľad na skončenú sezónu. Nepriniesla nám toľko radosti ako sme chceli a dopadla horšie ako sme čakali. Áčko nezvládlo niekoľko “ľahších zápasov” a neprekvapilo kvalitnejších súperov, logicky nám teda vyššie priečky tabuľky zostali vzdialené a zostúpili sme. Béčko malo dlho bez problémov nakročené k veľmi dobrému umiestneniu, no zaváhali sme v zápasoch, ktoré sme jednoznačne mali zvládnuť a dohrávali sme sezónu v spoločnosti tímov bojujúcich o záchranu.

Nemá význam analyzovať zvlášť A a B tím, keďže absolútnu väčšinu sezóny odohrali tí istí hráči. Občas boli príčinou prehry naše chyby, občas obyčajná smola, občas chýbajúci hráči na striedanie alebo brankár, občas ustráchanosť alebo nedôvera vo vlastné schopnosti a občas žalostná bilancia premieňania šancí. Úspešnejšie tímy dokážu víťaziť aj v takýchto zápasoch, nám sa to podarilo iba vtedy, ak všetko do seba zapadlo, robili sme minimum chýb, využili šance, mali trochu šťastia. Nemohúcnosť v útoku nás trápi už niekoľko sezón, navyše po prvý raz výrazne za očakávaniami zaostala obrana. Už v minulom ročníku to bolo slabšie, no táto sezóna priniesla ďalšie zhoršenie. Pred rokom Áčko udržalo priemer 2,89 gólu na zápas, teraz len 3,64, čo v súčte s len čosi viac ako 2,5 streleného gólu na zápas dokresľuje výsledkovú mizériu. Skutočnú bojovnosť a aj kvalitnejšie výkony sme predviedli až v posledných kolách a hoci to na záchranu nestačilo, je dobré vedieť, že sme schopní hrať dobre.

Zaznamenali sme aj veľký úspech. Radosť nám prinieslo naštartovanie našej vlastnej chariatívnej kampane “Pomáhať je malina”. Založili sme transparentný účet a hneď v prvom ročníku sme sumou 500 Eur pomohli Dominikovi a jeho mamine Andree (http://www.fpv23.sk/?p=752) a to je niečo, na čo môžeme byť právom hrdí.

 

 

Recent Posts

Leave a Comment